2014.03.16 - Ostatki zimy (a może i początek?).

10 Runda Śląskiej Zimowej Ligi 2014

Wodzisław Śląski, niedziela, 16.03.2014r.

Centrum zawodów: Dworek Leśny "Leśniczówka"

jedynka

NOVINKY / Aktualności:

 jan-klima Custom  
 fotoalbum Jana Klimy  fotoalbum Andrzeja Wysockiego

16.03.2014r. - Dziękujemy wszystkim za sportową walkę i za przybycie w tak licznym gronie. Mimo niezbyt sprzyjającej aury było Was dokładnie 121 (łącznie z opiekunami w kategorii rodzinnej). Choć trasy zostały nieco skrócone, to i tak w lesie spędziliście porządną dawkę czasu. I o to chodzi! - WYNIKI

 

15.03.2014r. - W lesie stoi już 12 punktów. Nie obyło się bez niespodzianek. W terenie aktualizowanym ostatnio w 2012 roku nCAM00262 Smallatknąłem się na "małe" zmiany. Przykład obok - to była leśna ścieżka (i taka jest na mapie). Ale to nie jedyna zmiana. Zawodnicy z kategorii A będą mieli ubaw.

15.03.2014r. - I jeszcze informacja z ostatniej chwili. W kategorii rodzinnej pojawiło się kilkoro dzieci do lat 10, które biegły będą same. Specjalnie dla nich tworzymy nową kategorię - D (wspólną dla dziewczynek i chłopców). Trasa będzie bowiem bezpieczna - wyznakowana "buźkami", co wcześniej nie było planowane.

15.03.2014r. -W komunikacie zapomniałem nadmienić, iż w kategorii rodzinnej HDR wydrukowaliśmy większą ilość map, tak aby każdy ze startujących (również dorosły opiekun) mógł pokonywać trasę z własną mapą. Zgłoszenie zapotrzebowania na ilość dodatkowych map proszę dodkonywać podczas rejestracji w biurze zawodów.  Każda dodatkowa mapa wydana będzie za symboliczną dopłatą 1zł.

15.03.2014r. - Proszę o zapoznanie się z listą startową (STARTOVKA) oraz komunikatem technicznym (POKYNY) - poprawionym 15.03 godz.8:19

14.03.2014r. - Ponad 150 osób zgłoszonych na niedzielne zawody! Lista startowa z minutami oraz komunikat techniczny dostęne będą wieczorem. Bardziej niecierpliwym polecam opisy punktów kontrolnych, które można sobie już wydrukować i odpowiednio przygotować (zabezpieczyć przed wilgocią). Opisy te dostępne będą także w centrum zawodów oraz nadrukowane zostaną na mapach.

11.03.2014r. - Uwaga! W związku z popołudniową nieoczekiwaną rezerwacją lokalu zmuszeni jesteśmy przyspieszyć start pierwszych zawodników i ceremonię dekoracji najlepszych. Start pierwszych zawodników będzie o 10:00, nordic walking o 10:30, a dekorację planujemy na ok. 12:30.

11.03.2014r. - Zaktualizowana została  lista startowa / startovka. Jeśli Cię na niej nie ma, to albo się nie zgłosiłeś/aś, albo nie sprecyzowałeś/aś kategorii.

4.02.2014r. - Zapraszamy na zawody na orientację w malowniczej scenerii Leśnego Dworku. Przyjdź i spróbuj swoich sił. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Masz do wyboru trasy dla absolutnych nowicjuszy, średnio-trudne oraz bardzo wymagające dla profesjonalistów. A jeśli nie chce Ci się biegać możesz wziąć udział w Marszu Nordic Walking - również z mapą! Do tego pyszna Śląska Kuchnia...

ROZPIS / Podstawowe informacje:

VYSLEDKY / Wyniki:
plik PDF (po zawodach:)
Mapa i teren:
biadoszek-sztafety
Las wokół Dworku Leśnego "Leśniczówka" (kat. A, B, C, D) + las na północ od kąpieliska Balaton (A). Teren o bardzo urozmaicownej rzeźbie - liczne, głębokie jary i ich rozgałęzienia. Na dnie jarów występują bagna, przebieżność jest zróżnicowana - od lasu bardzo szybkiego "białego" (80%), po fragmenty gęściej zarośnięte (15%) i miejscami takie, które są nie do przejścia (5%). W terenie występuje umiarkowana sieć dróg i ścieżek śródleśnych. Teren zawodów przecina równoleżnikowo droga łącząca Wodzisław Śl. z Marklowicami, na której obowiązuje prędkość 90 km/h. Punkty kontrolne za tą drogą będą mieć jedynie zawodnicy kategorii A. Zawodników tej kategorii prosimy o szczególną ostrożność przy jej przekraczaniu.
 lesniczowka
 Teren po północnej stronie drogi nie został dotąd zmapowany (zupełnie nowa mapa, mam nadzieję, że do zawodów uda się ją całą wykreślić - jeśli tak się nie stanie część mapy będzie topograficzna). Las po południowej stronie drogi jest dobrze znany i kilkakrotnie był już wykorzystany na potrzeby rozegrania zawodów (ostatnio rozegrano tam Mistrzostwa Śląska w biegu klasycznym - 17.06.2012r.).
 
MERITKO / Skale:
Kategorie A, B, C, HDR - 1:10000
SHROMAZDISTE / Centrum zawodów: Dworek Leśny "Leśniczówka", Wodzisław Śląski, ul.Marklowicka 21 - google maps
Parkingi:
 
dla organizatorów - na terenie "Leśniczówki"
dla zawodników - wzdłuż drogi ciągnącej się równolegle do rzeki - prosimy nie parkować wzdłuż drogi dojazdowej, ciągnącej się przez las.
PREZENTACE / Sekretariat: w centrum, czynny od 9:00 do 10:00
Oferta gastronomiczna:

W Dworku Leśnym znajduje się stylowa Restauracja, która serwuje wyśmienite dania Kuchni Śląskiej. W dniu zawodów będzie można zamówić sobie zestaw obiadowy (zupa+drugie danie) w promocyjnej cenie 15 PLN (100 KĆ). Do tego istnieje możliwość zamówienia herbaty, kawy i zimnych napojów, w tym piwa. W miarę mozliwości prosimy o korzystanie z oferty goszczącej nas Restauracji. Zamówienia na obiad można złożyć na miejscu lub przesłać mailem przy zgłoszeniu.


Zestaw: zupa: rosół domowy - II danie: kotlet drobiowy panierowany, kluski śląskie, czerwona kapusta

 
Kategorie i opłaty startowe:
 
 
DA (kobiety), HA (mężczyźni) - wymagająca, dla zaawansowanych, dł ok. 6-7 km (6 PLN / 40 KĆ)
DB (kobiety), HB (mężczyźni) - średniotrudna, dł ok. 4-5 km (6 PLN / 40 KĆ)
DC (kobiety), HC (mężczyźni) - łatwa, dla dzieci i początkujących, dł ok. 2-3 km (6 PLN / 40 KĆ)
HDR - rodzinna, łatwa, krótka, po ścieżkach, bez klasyfikacji dł. ok. 2 km (4 PLN / 25 KĆ)
Orienteering Nordic Walking - z mapą po ścieżkach, bez klasyfikacji - 4 km (2 pętle po 2 km) - (4 PLN / 25 KĆ)
Uwaga! Na trasie HDR i ONW nie ma wstążek.
PRIHLASKY / Zgłoszenia:
 
 
Drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub na Facebooku
Termín zgłoszeń: do 13.03.2014r. g.23:59, po terminie zgłoszenia tylko w przypadku posiadania wolnych materiałów startowych. W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, kategorię i miejscowość (klub).
RAZENI / Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych
Perforatorami do papierowych kart startowych (kleste do papirovych prukazek)
Start pierwszych zawodników: od 10:00 (zmiana - pierwotnie planowano o 10:45)  - interwałowo, 10:30 (nordic walking) - start masowy
Zakończenie zawodów: ok.12:30 - trzech pierwszych zawodników w kategoriach HD A-B-C oraz wszyscy uczestnicy kategorii HDR i Nordic Walking otrzymają drobne upominki i dyplomy.
Zabezpieczenie medyczne: W centrum zawodów.
Uwagi: Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i startują na własną odpowiedzialność. W czasie pokonywania lokalnej drogi stosować się do zasad i przepisów o ruchu drogowym (pieszy nie ma pierszeństwa przed samochodem!). Zawodnicy niepełnoletni startują za pisemna zgodą rodziców lub w ich towarzystwie.
Dodatkowe informacje:
 
telefon: +48 32 4762071 w.35 (w dniu zawodów: +48 882028367)
 
1.02.2014r. - POKYNY / Komunikat techniczny : plik PDF (będzie dostępny od 14.03.2014r.)
1.02.2014r. - STARTOVKA / Lista startowa : plik PDF (będzie dostępna od 14.03.2014r.)
 
  Działalność klubu, w tym organizację zawodów wspierają:
jsw2
jswik
lesniczowka