Wirtualny trening w orientacji precyzynej (Trail-O)

Niezbędną umiejętnością każdego szanującego się trailowca jest doskonała znajomość opisów punktów kontrolnych i symboliki map, połączona z nawigacją kompasem. Poniżej możecie przetestować własne wiadomości rozwiązując interaktywne testy:

- piktogramy – opisy punktów kontrolnych (wersja polska)
- symbole na mapach (wersja angielska)

TEMPO Game - NOWOŚĆ!

   Na stronie naszych włoskich kolegów www.trailo.it znajduje się świetna gra TempO Game, która powinna być doskonałym uzupełnieniem treningu każdego trailowca. Trening "podstawowy" składa się z dwudziestu przykładów, w których na początku widzimy przez 5 sekund pełny obraz terenu, po czym pojawia się pierwsze zadanie z tego przykładu i w zielonym polu rusza czas. Poniżej, w polu czerwonym znajduje się limit, w jakim musimy rozwiązać komplet zadań na danym stanowisku. Pod zdjęciem mamy opisy punktów kontrolnych, mapkę i kompas obrazujący zorientowanie mapy. Po zakończeniu rozwiązywania zadań, w tabelce pod zdjęciem podawane są Twoje odpowiedzi i odpowiedzi prawidłowe. Za każdą błędną odpowiedź do czasu dodawane jest 60 sekund karnych. W polu niebieskim pojawia się wynik końcowy stanowiący sumę czasu, który poświęcono na rozwiązanie zadań oraz sekund karnych za błędne wskazania.

TempO Game - trening podstawowy (kliknij na dowolny przykład 1-20)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

 Trening "dla elity" składa się z przykładów, w których limit czasu na udzielenie właściwej odpowiedzi wynosi zaledwie 30 sekund. Po rozwiązaniu danego zadania wystarczy kliknąć "odśwież"  w przeglądarce (lub "CTRL+R" na klawiaturze) i  za każdym razem pojawi się nowe zadanie!

trening elity

Testy Libora Forsta

Wystarczy wybrać zawody, z których pochodzą interaktywne przykłady (aut.Libor Forst & Antti Rusanen, Remo Madella, Alberto Grilli):
- stanowisko modelowe – World TempO Trophy at WTOC 2010 (wersja z zoomem)
- 6 stanowisk z zawodów – World TempO Trophy at WTOC 2010 (wersja z zoomem)
- 8 stanowisk z zawodów – Prague Easter Trail 2011 (wersja z zoomem)
- 3 stanowiska z zawodów – Hurka 2011 (wersja z zoomem)
- 6 stanowisk z zawodów – European Masters Games 2011 (wersja z zoomem)
- 6 stanowisk z zawodów – Milano Orbital Orienteering 2011 (wersja z zoomem)

Poniżej natomiast przykłady quizów, dla których poprawne odpowiedzi wraz z opisem (na razie, póki nie przetłumaczymy, tylko w j.niemieckim) znajdują się na końcu każdego z problemów:
- Quiz nr 1 – 3 stanowiska (kliknij na „Blick auf Posten 1, 2, 3″)
- Quiz nr 2 – 3 stanowiska
- Quiz nr 3 – 3 stanowiska
- Quiz nr 5 – 3 stanowiska